Y Ü K L E N İ Y O R


KURULUŞTAN ÇANAKKALEYE

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından Kuruluştan Çanakkale’ye Tarih ve Medeniyet Gezisi kapsamında 81 ilden katılan 350 öğrenci Söğüt’e geldi. 81 ilden gelen ve Söğüt’te buluşan 350 öğrenciyi Ertuğrul Gazi Türbesi önünde karşıladı.

Gençlerin tarih ve medeniyet mirasıyla buluşturulması, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının artırılması amacıyla düzenlenen programa Bilecik Valimiz Sayın Şefik AYGÖL, İlçe Kaymakamımız Sayın Ömer Faruk TUNCER, Belediye Başkanımız Sayın Ferhat DURGUT, Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Sayın Ali ÖZDEMİR ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Sayın Yasin ÖZDEMİR katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması sonrası Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan program Açılış konuşmaları ve Mehteran Gösterisi ile devam etti. Öğrencilere seslenen Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Süleyman KIZILTOPRAK, Ertuğrul Gazi ve Osmanlı’nın cihan devleti olmasının sırlarını anlattı.

Rektör KIZILTOPRAK’ ın verdiği tarih konferansının ardından öğrenciler Ertuğrul Gazi Türbesi, Hamidiye İdadisi, Kaymakam Çeşmesi, Kuyulu Mescit ve Dursun Fakıh Türbesini ziyaret ettiler.