Y Ü K L E N İ Y O R

ŞENLİKLERDE 2. GÜN

ŞENLİKLERDE 2. GÜN

742. Ertuğrulgazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri 2. gün programı, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın BAK’ın katılımlarıyla başladı. Hükümet konağı önünde Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapılmasıyla devam etti.

————————————————————-
Hükümet konağı önünde düzenlenen programda Halk oyunları, Yörük etkinlikleri ve Jandarma Mehteran bölüğü konseri gerçekleşti.
————————————————————-

KARAKUCAK GÜREŞLERİ
742. Ertuğrulgazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri kapsamında düzenlenen programda ikinci gün etkinliklerinden olan Karakucak Güreş Müsabakaları düzenlendi.


CİRİT OYUNLARI

Şenliklerin 2. gününde, İlçemiz Cirit sahasında, Ata sporumuz Cirit müsabakaları düzenlendi. Müsabakalar halkımız tarafından yoğun bir ilgi ile izlendi. Müsabaka sonrası kazanan ekibe kupaları İlçe Kaymakamımız Sayın Ömer Faruk TUNCER ve Belediye Başkanımız Sayın İsmet SEVER tarafından taktim edildi.

ATLI OKÇULUK VE AKROBASİ GÖSTERİLERİ
Şenliklerin 2. Gününde Cirit Sahasında, Atlı okçuluk ve akrobasi gösterileri gerçekleştirildi.

GECENİN İLK KONSERİ JANDARMA BANDOSU
Şenliklerin 2. Gününün kapanış programı konserler ile devam etti. Biz onları çok sevdik, onlarda yıllardır bizleri yalnız bırakmıyorlar; Jandarma Genel Komutanlığı Bandosu bu yılda bizlere muhteşem bir konser verdi. Konser sonrası İlçe Kaymakamımız Sayın Ömer Faruk TUNCER ve Belediye Başkanımız Sayın İsmet SEVER kendilerine ilçemiz adına teşekkürlerini iletti ve hediye takdiminde bulundu.

MERVE ÖZBEY KONSERİ
742. Ertuğrulgazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri kapsamında MERVE ÖZBEY ilk defa Söğütlüler ile buluştu. Gece boyunca alanı dolduran coşkulu kalabalık doyasıya eğlendi. Merve Özbey alanı dolduran binlerce kişiye unutulmaz bir akşam yaşattı.

GECE SONU IŞIL IŞIL
Şenliklerin 2. günü Havai Fişek gösterisi ile sona erdi. Program 10 Eylül Pazar Günü, Tören alanında yapılacak olan resmi tören ve şifalı pilav ikramı ile sona erecektir.